Ses Banyosu ve Meditasyon “Sounds of Universe” Burak Bilen ile
3 Şubat Pazar |19:30 - 20:15 | 100 TL


Pratik Detaylar
Sırt üstü uzanarak yapılan etkinlik için rahat, sıcak kıyafetlar, çoraplarınız ve şalınız, battaniyeniz ile geliniz. Varsa matınızı getiriniz.
Deneyime açık herkese uygudur. Hamile ve 15 yaş altı için uygun değildir.
Kayıt ve kapora gerekmektedir: burakileyoga@gmail.com | 05076290919


Tanım

Ses ile meditasyon'da gong, himalaya çanakları, şaman davulu ve ziller gibi çeşitli enstrümanların titreşimi ile meditatif bir alan yaratıyoruz. Tüm mekanı ses ile doldurup hayat koşturmacasındaki aktif zihnimize durabileceği ve sakinleyebileceği bir alan açıyoruz. Bu çalışmasa katılımcılar sırt üstü uzanarak sadece titreşimlere kendilerini bırakıyorlar ve ses kalan tüm işi yapıyor. Beyin dalgalarını alt boyutlara çekiyor.

Uygulayıcı, enstrümanları ve birer müzik aleti gibi kullanmak yerine sağaltıcı amaçla kullanmaktadır. Ardında yatan fikir ise gong’un çalınırken, yerde gözleri kapalı yatan insanların ritim ya da kalıplar duymadan sesi ve titreşimleri deneyimlemeleridir. Bu şekilde zaman hissi ortadan kalkar ve deneyim nesnellik ötesi yani transandantal olur. Deneyimler her birey için özel olmaktadır. İnsanlar genellikle çok derin bir gevşeme haline gelmektedirler, birlik hissi ya da nötr bir yerde kalabilirler, bu başlı başına müthiş bir histir.


Sounds of Universe | Burak Bilen
Ses boyutları ve titreşimlerin gücünü keşfetmek üzere Burak Bilen tarafından kuruldu.Farklı müzisyenler ve yoga-meditasyon hocalarıyla projelerde yer almakta ve ses ile meditasyonlar yürütmekte.Instagram'dan @sounds.of.universe ya da @burakileyoga hesaplarından ve burakileyoga.com websitesine göz atabilirsiniz.