klank.ist impro ŞUBAT buluşması
konsept: EKSİK // MISSING
17 ŞUBAT 19:30-20:30

CIRCUIT İstanbul'un değerli destekleriyle düzenlenecek olan etkinlik, müzisyenler eşliğinde yaklaşık 50 dakika sürecektir. Anlık kompozisyon yaratımı çerçevesinde gerçekleşecek açık doğaçlama formatındadır. Katılımcılar diledikleri zaman performansçı olarak dahil olup istedikleri zaman izleyici olabilecektir. Her seviyeye açıktır.


Mekan kapasitesinin sınırlı olmasından ötürü etkinliğe dansçı/izleyici olarak katılacak kişilerin https://goo.gl/forms/d1OFCGQFAiUSuNdG3 linkinden rezervasyon yaptırması gerekmektedir.

Etkinlik ücretsizdir.
klank.ist

klank.ist impro

klank.ist impro, müzisyenlerin, dansçıların ve hareket etmeye açık bedenlerin doğaçlama yöntemi aracılığıyla, mekanda birlikte anlık kompozisyonlar üretebilecekleri bir alan açmak için hayata geçirilen bir projedir. Sanatta ve sosyal yaşantıda bireyselleşmenin baskınlaştığı bir dönemde kolektif çalışma alanları ve fırsatları yaratmayı, izleyici-performansçı arasındaki sınırları ortadan kaldırarak birlikte üretmeyi teşvik etmeyi amaçlar. 
İmmobil yaşam tarzının hakim olduğu, bireyler arası iletişim ve etkileşimin internet ortamına indirgendiği çağımızda, bedensel ifade aracılığıyla iletişimin deneyimlenebileceği ve araştırılabileceği bir alan yaratmayı hedefler. Bunun yanı sıra ülkemizde çağdaş dans, çağdaş müzik ve doğaçlama alanlarına aşina olmayan seyircileri, oluşan kompozisyonun içine dahil ederek bu alanla tanıştırmayı amaçlar.
Benzer üretimler/çalışmalar yapıp, birbirinden haberdar olmayan sanatçıların birlikte çalışma fırsatı bulabileceği bir ortak çalışma alanı yaratmayı amaçlar. Aylık doğaçlama buluşmaları ile dansçı-dansçı, dansçı-müzisyen ve müzisyen-müzisyen tanışmalarının birlikte çalışma aracılığıyla organik bir şekilde gerçekleşmesini ve sonrasında gerçekleşebilecek projeler için potansiyel yaratmayı hedefler. Gerçekleşecek performansların dokümantasyonu yapılacaktır. Video ve ses kaydından oluşan dokümantasyonlar internet üzerinden yayınlanacak ve eser üretmek isteyen sanatçılar için (müzisyenler, dansçılar, koreograflar vb.) ilham verici bir havuz oluşturulacaktır.