klank.ist impro aralık buluşması
konsept: umut // hope

Serinin ikinci buluşmasının konseptini, yaklaşan yeni yılın şerefine "umut" olarak belirlenmiştir. Etkinliğimiz, doğaçlama oturumu sonrası sıcak şarap eşliğinde erken yeni yıl kutlaması ile devam edecektir.
Yeninin, yeni gelenin, yeni yılın hepimiz için umut dolu olması dileklerimizle.
Etkinlik, müzisyenler eşliğinde 50 dakika sürecektir. Katılımcıların diledikleri zaman performansçı olarak dahil olduğu, diledikleri zaman izleyici konumuna geçebildiği bir açık doğaçlama formatında gerçekleştirilecektir. 

Mekan kapasitesinin sınırlı olmasından ötürü etkinliğe dansçı/izleyici olarak katılacak kişilerin https://goo.gl/forms/soGANHWvAIshXw8I3 linkinden rezervasyon yaptırması gerekmektedir. 
Etkinlik ücretsizdir.
FB sayfası

klank.ist impro

klank.ist impro, müzisyenlerin, dansçıların ve hareket etmeye açık bedenlerin doğaçlama yöntemi aracılığıyla, mekanda birlikte anlık kompozisyonlar üretebilecekleri bir alan açmak için hayata geçirilen bir projedir. Sanatta ve sosyal yaşantıda bireyselleşmenin baskınlaştığı bir dönemde kolektif çalışma alanları ve fırsatları yaratmayı, izleyici-performansçı arasındaki sınırları ortadan kaldırarak birlikte üretmeyi teşvik etmeyi amaçlar. 
Bireyler arası iletişim ve etkileşimin internet ortamına indirgendiği çağımızda, bedensel ifade aracılığıyla iletişimin deneyimlenebileceği ve araştırılabileceği bir alan yaratmayı hedefler. Bunun yanı sıra ülkemizde çağdaş dans, çağdaş müzik ve doğaçlama alanlarına aşina olmayan seyircileri, oluşan kompozisyonun içine dahil ederek bu alanla tanıştırmayı amaçlar.
Benzer üretimler/çalışmalar yapıp, birbirinden haberdar olmayan sanatçıların birlikte çalışma fırsatı bulabileceği bir ortak çalışma alanı yaratmayı amaçlar. Aylık doğaçlama buluşmaları ile dansçı-dansçı, dansçı-müzisyen ve müzisyen-müzisyen tanışmalarının birlikte çalışma aracılığıyla organik bir şekilde gerçekleşmesini ve sonrasında gerçekleşebilecek projeler için potansiyel yaratmayı hedefler. Gerçekleşecek performansların dokümantasyonu yapılacaktır. Video ve ses kaydından oluşan dokümantasyonlar internet üzerinden yayınlanacak ve eser üretmek isteyen sanatçılar için (müzisyenler, dansçılar, koreograflar vb.) ilham verici bir havuz oluşturulacaktır.