Araştırma laboratuvarları kişilere edimsel fikirlerini deneysel bir biçimde ele alabilmesi ve bu ele alışı diğer bireylerle birlikte deneyimlemesi için ortam sunar.

Laboratuvarlardaki araştırmalar sanatçıların, koreografların devam etmekte olan işlerinden oluşabilir. Buna ek olarak, bir eylem gerçekleştirmek ya da düşünce meydana getirmek isteyen [farklı alanlarda deneyim sahibi olsa da] herhangi birinin araştırmasını da içerebilir. Laboratuvar yönlendirencisine ve araştırma konusuna bağlı olarak bu laboratuvarlar çalışma, konuşma, yapma, okuma, dans etme, doğaçlama ve belgelemeyi [tüm katılımcıların onayı dahilinde] içerebilir.

Laboratuvarlar kişilerin ücretsiz katılımını gerektirir.

Laboratuvar önerileri websitesinin yanı sıra CIRCUIT’ın fiziksel mekanında bulunan kayar panellerde asılı olacaktır. Gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine katılımcıların talebine göre karar verilir.

İlgili kişiler info@circuitistanbul.com’ a e-posta yazabilir.


ILK LAB: “Değişen Nedir?”
Duyurulacak

İçinde hem kendimizle ilgilenebileceğimiz hem de kendimizi [önemseyerek] provoke edebileceğimiz güvenli alanı bilinçli diyafram nefesi ile bedeni oksijene doyurarak yaratabiliriz.
Nefes seansının temel süreçleri nefesin hareketi ile bedenin maddeselliğinde meydana gelir. Buna fizyolojik, duygusal, enerjetik ve motorik tepkiler ve tüm bunların yol açtığı deneyim dahildir. Bu deneyimin tadına vararak ve nefesimiz ile oynarak değişen bilinç hallerinin içinden geçeceğiz, bedende olanları algılayacağız.