klank.ist impro Açık Doğaçlama Buluşmaları no.5 “ışık”
22 Mart Cuma | 20:30 | Etkinlik ücretsizdir

Pratik Detaylar
CIRCUIT İstanbul'un değerli destekleriyle düzenlenecek olan etkinlik, müzisyenler eşliğinde yaklaşık 50 dakika sürecektir. Anlık kompozisyon yaratımı çerçevesinde gerçekleşecek açık doğaçlama formatındadır. Katılımcılar diledikleri zaman performansçı olarak dahil olup istedikleri zaman izleyici olabilecektir. Her seviyeye açıktır.
Mekan kapasitesinin sınırlı olmasından ötürü etkinliğe dansçı/izleyici olarak katılacak kişilerin https://goo.gl/forms/FsfH2UjpX1MFUTnR2 linkinden rezervasyon yaptırması gerekmektedir.

Tanım
Bahar geliyor, günler uzuyor, geceler kısalıyor. 21 Mart Ekinoksunun ve yarı küremizin daha çok aydınlanacak olmasının ilhamıyla gelin yanınızda getireceğiniz ışık kaynaklarıyla, fenerlerle, led ışıklarla ve olabilecek her türlü ışık kaynağı ile anda yaratalım. Hepimizin güvenliği için lütfen pirize ihtiyaç duymayacak ve yanmaya sebebiyet vermeyecek ışık kaynaklarını tercih ediniz. Görüşmek üzere.

klank.ist impro
klank.ist impro, müzisyenlerin, dansçıların ve hareket etmeye açık bedenlerin doğaçlama yöntemi aracılığıyla, mekanda birlikte anlık kompozisyonlar üretebilecekleri bir alan açmak için hayata geçirilen bir projedir. Sanatta ve sosyal yaşantıda bireyselleşmenin baskınlaştığı bir dönemde kolektif çalışma alanları ve fırsatları yaratmayı, izleyici-performansçı arasındaki sınırları ortadan kaldırarak birlikte üretmeyi teşvik etmeyi amaçlar.
.