2013 - 2018

KURUCU EKİP

ÜLKÜ ÇAĞLAYAN  Ülkü , Aralık 2013’te sürdürülebilir yaşam anlayışını bir örnek teşkil ederek yaratıcı yollarla ifade etmek için CIRCUIT İstanbul’u kurmuştur. Fikir ilk olarak 2013 yılının Haziran ayında nefes koçluğu için Güney Afrika’ya yolunun düştüğü sıralarda şebekeden bağımsız bir eğitim çiftliğinde permakültür ile tanışması ardından ortaya çıktı. Nefes pratiği ve permakültür üzerine edindiği deneyimler ile kendisini radikal bir değişim yolunda buldu. Alternatif ve performatif diller arayışı, değişime atfettiği değer ile birleşince CIRCUIT ortaya çıktı. Ülkü son iki senedir kavramsal sanat, psikoloji ve hareket alanlarında öğrencilik yapmakta. UAL’de Tasarım Yönetmenliği [yüksek lisans] bölümünden tezini yazmadan mezun oldu. CIRCUIT’a verdiği aradan sonra Kasım 2018 itibariyle yeniden program direktörlüğüne döndü ve şu sıralar CIRCUIT’ı sanat ve hareket alanına evirmekte.

ÜLKÜ ÇAĞLAYAN

Ülkü, Aralık 2013’te sürdürülebilir yaşam anlayışını bir örnek teşkil ederek yaratıcı yollarla ifade etmek için CIRCUIT İstanbul’u kurmuştur.

Fikir ilk olarak 2013 yılının Haziran ayında nefes koçluğu için Güney Afrika’ya yolunun düştüğü sıralarda şebekeden bağımsız bir eğitim çiftliğinde permakültür ile tanışması ardından ortaya çıktı. Nefes pratiği ve permakültür üzerine edindiği deneyimler ile kendisini radikal bir değişim yolunda buldu. Alternatif ve performatif diller arayışı, değişime atfettiği değer ile birleşince CIRCUIT ortaya çıktı. Ülkü son iki senedir kavramsal sanat, psikoloji ve hareket alanlarında öğrencilik yapmakta. UAL’de Tasarım Yönetmenliği [yüksek lisans] bölümünden tezini yazmadan mezun oldu. CIRCUIT’a verdiği aradan sonra Kasım 2018 itibariyle yeniden program direktörlüğüne döndü ve şu sıralar CIRCUIT’ı sanat ve hareket alanına evirmekte.

JESSİCA SİM  Jess, CIRCUIT’in kurucusu ve yönetici ortağı olarak faaliyetler ve programlamayla ilgilenmekte idi. Aynı zamanda CIRCUIT’in Ye-şil-len-dir-e-lim projesinin de ortak koordinatörü idi. Jess, ekoloji konusuna tutkuyla bağlı biri olarak iklim değişikliğinin üzerine eğilmek ve insanları daha bilinçli bir yaşama teşvik etmek için yaratıcı iletişim metotları geliştirmeye kendini adamıştır.  Jess, Londra Çağdaş Sanat Okulu’nun çağdaş sanat bölümünden mezun olmuştur ve Warwick Üniversitesi ve Amsterdam Üniversitesi’nde Uluslararası Performans Araştırmaları yüksek lisansı yapmıştır. Aynı zamanda Yaratıcı İklim Lideri’dir ( Creative Climate Leader ).

JESSİCA SİM

Jess, CIRCUIT’in kurucusu ve yönetici ortağı olarak faaliyetler ve programlamayla ilgilenmekte idi. Aynı zamanda CIRCUIT’in Ye-şil-len-dir-e-lim projesinin de ortak koordinatörü idi. Jess, ekoloji konusuna tutkuyla bağlı biri olarak iklim değişikliğinin üzerine eğilmek ve insanları daha bilinçli bir yaşama teşvik etmek için yaratıcı iletişim metotları geliştirmeye kendini adamıştır.

Jess, Londra Çağdaş Sanat Okulu’nun çağdaş sanat bölümünden mezun olmuştur ve Warwick Üniversitesi ve Amsterdam Üniversitesi’nde Uluslararası Performans Araştırmaları yüksek lisansı yapmıştır. Aynı zamanda Yaratıcı İklim Lideri’dir (Creative Climate Leader).


PAUL BROWNLNEE  Paul, CIRCUIT’te iletişim, geliştirme ve mali işlerden sorumlu eş direktör olarak görev yapmaktaydı. İlgi alanları arasında sanat geliştirme, toplumsal bağlamlı sanat ve yeşil politika yer alıyor.  Yapımcı, kürator, mekân yöneticisi ve ışık tasarımcısı olarak çalışmış olan Paul, eğlence yapımcılığı alanında da deneyime sahip. Paul, Warwick Üniversitesi ve Belgrad Sanat Üniversitesi’nden Uluslararası Performans Araştırmaları yüksek lisans derecesi ile Stanford Üniversitesi’nden Tiyatro ve Performans Çalışmaları lisans derecesine sahip.

PAUL BROWNLNEE

Paul, CIRCUIT’te iletişim, geliştirme ve mali işlerden sorumlu eş direktör olarak görev yapmaktaydı. İlgi alanları arasında sanat geliştirme, toplumsal bağlamlı sanat ve yeşil politika yer alıyor.

Yapımcı, kürator, mekân yöneticisi ve ışık tasarımcısı olarak çalışmış olan Paul, eğlence yapımcılığı alanında da deneyime sahip. Paul, Warwick Üniversitesi ve Belgrad Sanat Üniversitesi’nden Uluslararası Performans Araştırmaları yüksek lisans derecesi ile Stanford Üniversitesi’nden Tiyatro ve Performans Çalışmaları lisans derecesine sahip.

ESKİ EKİP ÜYELERİ

STEPHANIE KUHLMANN  Stephanie, 2014-2016 yılları arasında CIRCUIT için mimarlık ve sergi tasarımı konularında katkıda bulunmuştur. Berlin'deki Güzel Sanatlar Üniversitesinde (UdK) mimarlık bölümünü bitirdi. Şu anda Berlin'de bir tasarım ofisinde çalışan Stephanie'nin, sergi ve sahne tasarımına olan ilgisi sürmektedir. 2014-2016 yılları arasında İstanbul'da, aralarında Closet Circuit'in Çukurcuma'da ev sahipliği yaptığı projelerin de yer aldığı birçok sergide yer almıştır.

STEPHANIE KUHLMANN

Stephanie, 2014-2016 yılları arasında CIRCUIT için mimarlık ve sergi tasarımı konularında katkıda bulunmuştur. Berlin'deki Güzel Sanatlar Üniversitesinde (UdK) mimarlık bölümünü bitirdi. Şu anda Berlin'de bir tasarım ofisinde çalışan Stephanie'nin, sergi ve sahne tasarımına olan ilgisi sürmektedir. 2014-2016 yılları arasında İstanbul'da, aralarında Closet Circuit'in Çukurcuma'da ev sahipliği yaptığı projelerin de yer aldığı birçok sergide yer almıştır.

GABRIELLE REEVES  Gabrielle , CIRCUIT’in en uzun dönemli sanatçı üyelerinden biri idi; sanat ve yoga dersleri verdi. 2009’da Wyoming Üniversitesi’nden Güzel Sanatlar alanında resim diploması alan Gabrielle, mezuniyetinin ardından ABD’nin yanı sıra başka ülkelerde de pek çok sergi, konuk sanatçı programı ve jürili sergide yer aldı. Haziran 2011’de Gabrielle, şimdi serbest sanatçı olarak yaşadığı ve çalıştığı Türkiye’ye, İstanbul’a yerleşti.

GABRIELLE REEVES

Gabrielle, CIRCUIT’in en uzun dönemli sanatçı üyelerinden biri idi; sanat ve yoga dersleri verdi. 2009’da Wyoming Üniversitesi’nden Güzel Sanatlar alanında resim diploması alan Gabrielle, mezuniyetinin ardından ABD’nin yanı sıra başka ülkelerde de pek çok sergi, konuk sanatçı programı ve jürili sergide yer aldı. Haziran 2011’de Gabrielle, şimdi serbest sanatçı olarak yaşadığı ve çalıştığı Türkiye’ye, İstanbul’a yerleşti.

JUDITH JUNG  Judith, CIRCUIT’in başlıca ve her zaman gönüllü grafik tasarımcısı idi. Aslen Almanya, Hamburglu olan Judith, İngiltere, Bristol’a adım attığı anda oraya yerleşmeye karar vermiştir. Bunun doğru bir karar olduğu ortaya çıkmıştır; çünkü grafik tasarım bölümünden mezun olur olmaz yaratıcı ajans Taxi Studio’da hayalindeki işe başlamıştır. Judith, CIRCUIT’a grafik ve görsel işler hazırlamadığı zamanlarda, serigrafiyle uğraşmaktan, şarkı söylemek ve yazmaktan hoşlanır; neticede hayatın, yaratıcı işlere hayır denmeyecek kadar kısa olduğunu düşünmektedir!

JUDITH JUNG

Judith, CIRCUIT’in başlıca ve her zaman gönüllü grafik tasarımcısı idi. Aslen Almanya, Hamburglu olan Judith, İngiltere, Bristol’a adım attığı anda oraya yerleşmeye karar vermiştir. Bunun doğru bir karar olduğu ortaya çıkmıştır; çünkü grafik tasarım bölümünden mezun olur olmaz yaratıcı ajans Taxi Studio’da hayalindeki işe başlamıştır. Judith, CIRCUIT’a grafik ve görsel işler hazırlamadığı zamanlarda, serigrafiyle uğraşmaktan, şarkı söylemek ve yazmaktan hoşlanır; neticede hayatın, yaratıcı işlere hayır denmeyecek kadar kısa olduğunu düşünmektedir!

 
SİNEM SAYAR  Sinem sosyal medya görsel tasarım ve yönetiminden sorumlu idi. Ayrıca Ye-şil-len-di-re-lim projesininin yürütücülerinden birisi. Sinem, birden fazla disiplinle uğraşmayı sever. Kişinin kendini ifade etmesi noktasında yaratma ve üretme süreçlerinin önemli olduğunu düşünür. Disiplinlerarası çalışmanın farklı iletişim kanallarını ortaya çıkardığına inanır. Adil bir yaşamın karşılıklı anlayış, ekolojik farkındalık, kolektif yaratım ve paylaşımla mümkün olabileceğini düşünür. Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Yönetimi ve Psikoloji Yan dal programından mezundur.

SİNEM SAYAR

Sinem sosyal medya görsel tasarım ve yönetiminden sorumlu idi. Ayrıca Ye-şil-len-di-re-lim projesininin yürütücülerinden birisi. Sinem, birden fazla disiplinle uğraşmayı sever. Kişinin kendini ifade etmesi noktasında yaratma ve üretme süreçlerinin önemli olduğunu düşünür. Disiplinlerarası çalışmanın farklı iletişim kanallarını ortaya çıkardığına inanır. Adil bir yaşamın karşılıklı anlayış, ekolojik farkındalık, kolektif yaratım ve paylaşımla mümkün olabileceğini düşünür. Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Yönetimi ve Psikoloji Yan dal programından mezundur.

ÖZGE MUTLU  Özge, bir dönem CIRCUIT’teki atölyeleri düzenledi ve CIRCUIT marka stratejisini koordine etti. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Tekstil Mühendisliği okuduktan sonra, ilgi ve yeteneklerini en iyi ifade edebileceği alanlardan biri olduğunu düşündüğü kültürel pazarlamaya yöneldi; Brighton, Ingiltere’de pazarlama yüksek lisans programını tamamladı. Aynı zamanda fotoğrafçı olan Özge, birlikte üretime, daha yavaş ve daha çok farkında olarak yaşamaya, paylaşmaya, topluluk yaratmaya ve yaratılan bağların iyileştirici etkisine inanıyor.

ÖZGE MUTLU

Özge, bir dönem CIRCUIT’teki atölyeleri düzenledi ve CIRCUIT marka stratejisini koordine etti. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Tekstil Mühendisliği okuduktan sonra, ilgi ve yeteneklerini en iyi ifade edebileceği alanlardan biri olduğunu düşündüğü kültürel pazarlamaya yöneldi; Brighton, Ingiltere’de pazarlama yüksek lisans programını tamamladı. Aynı zamanda fotoğrafçı olan Özge, birlikte üretime, daha yavaş ve daha çok farkında olarak yaşamaya, paylaşmaya, topluluk yaratmaya ve yaratılan bağların iyileştirici etkisine inanıyor.

 

DESTEK VE İŞBİRLİĞİ

CIRCUIT kısmen, Karaköy’de konumlanan Sanatorium Çağdaş Sanat Galerisi tarafından desteklenmektedir.

GEÇMİŞ DESTEKLER

Mimari Destek, Yeldeğirmeni: GIG
Mimari Destek, Çukurcuma: Uğurcan Erol
Fotoğraf, Yeldeğirmeni: Isauro Torres
Fotoğraf, Çukurcuma: Doruk Seymen

GEÇMİŞ İŞBİRLİKLERİ

EKBİÇYEİÇ
Sürdürülebilir Yaşam TV
Mahatma Vegan Restaurant

GÖNÜLLÜLER

CIRCUIT projelerinde şimdiye dek gönüllülük yapmış herkese teşekkürler: 
Halit Algül
Olga Antonea
Fatema Bastaki
Sim Belik
Maggie Bencivenga
Tina Bui 
Melike Comlek
Nevra Coşkun
Can, Emir, Ezgi, Emine, Arzu and Ali Çağlayan
Karyn Dietrich
Gökhan Eryaman
Boran Gürüney
Mahlet Hailemariam
Emma Harper
Glyn Harris
Karmen Hrovat
Şebnem Kayhan
Ayse Kiranoğlu
Judith Jung
Andrew McCormick 
Fatema Meamari
Görkem Mucan
Diala Nabhan
Mohammad Nabhan
Viola Neher
Özgür Oral
Gülnihal Özdemir
Yağız Özgen
Britta Salecker
Elias Serhan
Doruk Seymen
Natasha Sim
Teymour Tahan 
Catherine Trotin
Isauro Torres
Mohammed Tayara (+ band)
Beyhan Ünal
Theresa Wiedemann 
Seda Yazgan
Adnan Yerebakan
Treyna Zhang