Çağdaş Dans ile Beden Farkındalığı Dila Yumurtacı ile
12, 13 Ocak  | 15:00 - 18:00 | 6 saat TL

Pratik Detaylar
Minimum 4, maximum 12 kişi ile yapılır.
Atölye içeriği her gün eklemlenerek artacağı için tam katılım önemlidir. 
Daha önce bir hareket deneyimine sahip olmanız gerekmemektedir.
Kayıt ve kapora gerekmektedir: dilayumurtaci@gmail.com

Tanım
Bedendeki hareket algısını farklı teknik ve disiplinler üzerinden ele alacağımız bu atölyede, çağdaş dans, yoga, qigong ve meditasyon gibi alanlardan destek alarak beden ile nasıl daha iyi bir iletişim kurabileceğimizi araştıracağız.

Teknik çalışmanın yanı sıra hareketlerin yapı söküme uğratılacağı bu atölyede, özgür harekete bedende izin verilerek akışta olma hali araştırılacaktır. Bedene yumuşak yaklaşarak hareketin bedende nasıl doğduğunu ve hisler ile olan ilişkisini araştıracağız. Bedenin ve zihnin kalıplarının ötesine çıkmayı özgür hareket ile destekleyerek farklı disiplinlerden yararlanmanın katılımcıların kendi pratiğini desteklemesini sağlayacağız.

Dila Yumurtacı
Koreograf, görsel ve performans sanatçısı Dila Yumurtacı, Royal Academy of Dance bale bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli ülkelerde farklı eğitmenlerin çağdaş dans ve performans alanındaki eğitmenleri takip etmiştir. Klasik, cağdaş, yaratıcı dans ve doğaçlama alanında farklı yas gruplarına dersler vermektedir. Yoga, meditasyon ve qigong’a olan ilgisi sonucu beden ve harekete algısı değişmiş, farklı alanları birleştirerek bütünsel bir yaklaşımı benimsemiştir. 2007’de kurduğu “dadans” adlı kolektif ile ve bireysel olarak üretmeye devam etmektir.