Back to All Events

SES BANYOSU VE MEDİTASYON | SOUND BATH AND MEDITATION BY “SOUNDS OF UNIVERSE” | BURAK BİLEN

  • CIRCUIT Uzun Hafız Sokak no 39 İstanbul, 34716 Turkey (map)

Ses ile meditasyon'da gong, himalaya çanakları, şaman davulu ve ziller gibi çeşitli enstrümanların titreşimi ile meditatif bir alan yaratıyoruz. Tüm mekanı ses ile doldurup hayat koşturmacasındaki aktif zihnimize durabileceği ve sakinleyebileceği bir alan açıyoruz. Bu çalışmasa katılımcılar sırt üstü uzanarak sadece titreşimlere kendilerini bırakıyorlar ve ses kalan tüm işi yapıyor. Beyin dalgalarını alt boyutlara çekiyor.

Uygulayıcı, enstrümanları ve birer müzik aleti gibi kullanmak yerine sağaltıcı amaçla kullanmaktadır. Ardında yatan fikir ise gong’un çalınırken, yerde gözleri kapalı yatan insanların ritim ya da kalıplar duymadan sesi ve titreşimleri deneyimlemeleridir. Bu şekilde zaman hissi ortadan kalkar ve deneyim nesnellik ötesi yani transandantal olur. Deneyimler her birey için özel olmaktadır. İnsanlar genellikle çok derin bir gevşeme haline gelmektedirler, birlik hissi ya da nötr bir yerde kalabilirler, bu başlı başına müthiş bir histir.

Sırt üstü uzanarak yapılan etkinlik için rahat, sıcak kıyafetler, çoraplarınız ve şalınız, battaniyeniz ile geliniz. Varsa matınızı getiriniz.
Deneyime açık herkese uygudur. Hamile ve 15 yaş altı için uygun değildir.
Kayıt ve kapora gerekmektedir: burakileyoga@gmail.com | 05076290919


Sound meditation is using vibrations through out the gong, himalayan singing bowls, shamanic drum and other healing instruments and supporting to calm the mind. With the entrainment principle ASC- Altered State of Consciousness is being experienced.


Bring comfortable and warm clothes, a blanket  and a mat.
Open for everyone who is open to experience. Not suitable for pregnants and children under 15.
Registration and needed: burakileyoga@gmail.com | 05076290919