Çağdaş Dans Atölyesi Bahar Temiz
15 - 19 Nisan (Pazartesi + Salı + Çarşamba + Perşembe + Cuma) | 10:00 - 17:00 | 1000 TL (Yerinizi kesinleştirebilmemiz için, 25 Mart 2019’a kadar kayıt ve ödeme gerekmektedir. Detaylar için, lütfen iletişime geçiniz. Adres: suzan.d.polat@gmail.com

Pratik Detaylar
Her gün ilk üç saat fiziksel öğelere ayrılacak, ve öğle yemeğinden sonra kalan üç saat yaratıcı öğelere ayrılacak. Çalıştayın başlangıcında, Bahar'ın rehberliğinde, meditasyon ve dövüş sanatı tekniklerini içeren ısınma egzersizleri yapacağız. Çalıştayın ikinci bölümünde, katılımcılar tek ya da daha fazla kişilik gruplara bölünecek ve vokal, fiziksel ve hayali görevlerin geliştirilmesi için yönlendirilecektir. Bu sayede, atölyenin sonunda herkesin elinde kendi yaratmış olduğu yeni kompozisyonlar bulunacak.

Bahar Temiz:
Bahar Temiz 1983 yılında İstanbul'da doğdu. 12 yaşında klasik ve modern dans dersleri almaya başladı. Fransız Lisesi Saint-Joseph’ten mezun olduktan sonra, Paris IV-la Sorbonne Üniversitesi’nde felsefe okumak üzere Paris’e taşındı. Paris'te dans etmeye devam etti ve koreograf Berrak Yedek ve kostüm tasarımcısı Victor Féres ile farklı alanlarda, nesnelerde ve kumaşlarda dansla ilgilenmeye başladığı “La peau, mémoire d'on lieu” parçasında çalıştı.

Hollanda'daki Artez Dans Akademisi'nde ve Fransa'daki Ex.e.r.ce'de (Centre Chorégraphique de Montpellier) koreografi okudu. Utrecht'teki Spring Festival sırasında Avrupa'nın Hareket Halindeki bir bölümü olan Tanzquartier Wien'de ikamet eden bir sanatçı olmuş ve Viyana'daki Impulstanz Festivali'nde Danceweb bursu almıştır. Erik Kaiel, Willi Dorner, Dylan Newcomb, Superamas, Ivana Müller, Clément Layes ve Marc Vanrunxt ile dansçı ve sanatçı olarak çalıştı. Université de Paris VIII-Seine-Saint-Denis'den William Forsythe’in Doğaçlama Teknolojileri alanında yüksek lisans derecesi aldı.

2012'den bu yana kendi çalışmalarını yaptı. Eserleri Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, Lübnan, Hollanda, Norveç, İsveç ve Türkiye'de sunuldu
.